progress_icon

Data założenia postępowania: 2021-07-22

Urząd Statystyczny w Opolu

ks. Hugona Kołłątaja 5B

45-064 Opole

NIP: 7542077853

https://opole.stat.gov.pl/

Osoba kontaktowa:

Dorota Sobczak

tel: 77 4230110 wew.37

e-mail: zzzzzz@zzzz_ov.pl

Remont pomieszczeń magazynowych Urzędu Statystycznego w Opolu przy ul. Kołłątaja 14

POSTĘPOWANIE NR Z8/48117

Tryb postępowania: Zaproszenie do składania ofert

Znak sprawy: OPL-WA.2720.16.2021

Przedmiot zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz wykonanie robót budowlano-montażowych, związanych z zadaniem pn. „Remont pomieszczeń magazynowych w budynku Urzędu Statystycznego w Opolu przy ul. księdza Hugona Kołłątaja 14”.

Inwestycja zlokalizowana jest w budynku Urzędu Statystycznego w Opolu przy ul. księdza Hugona Kołłątaja 14 – pomieszczenia piwnicy po zlikwidowanej kotłowni w budynku przy ul. ks. Kołłątaja 14. Po wymianie źródła ciepła pozostała nieuporządkowana wewnętrzna instalacja zasilania pionów c.o. utrudnia wykorzystanie pomieszczenia i stwarza zagrożenie dla ludzi. Niezbędne jest zaprojektowanie i wykonanie robót polegających na uporządkowaniu instalacji w taki sposób by nowa instalacja była zgodna z przepisami BHP, a także wykonanie remontu pomieszczenia w zakresie napraw tynku, posadzki, wymiana drzwi do pomieszczenia oraz wykonanie robót malarskich pomieszczeń.

Zakres zadania:

1) roboty budowlane:

a. naprawa tynków poprzez uzupełnienie ubytków i spękań oraz przygotowanie ścian i sufitów do malowania (w tym ich zagruntowanie).

b. naprawa posadzki poprzez uzupełnienie ubytków i spękań

c. wymiana i osadzanie nowej stolarki drzwiowej

parametry istniejącego otworu drzwiowego:

– wysokość – 185 cm;

– szerokość – 98 cm;

– brak możliwości zwiększenia wysokości otworu.

parametry stolarki drzwiowej:

– drzwi wewnętrzne wejściowe

– faktur drzwi - gładkie

– kolor –do uzgodnienia z Zamawiającym.

– kierunek otwierania – prawe otwierane na korytarz;

– klamka metalowa oraz dwa zamki z wkładką patentową w systemie jednego klucza wyposażoną w minimum 3 klucze.

– drzwi i ościeżnica ma być w tym samym kolorze.

Zdjęcia otworu drzwiowego przedstawiono w Załączniku nr 1 do PFU.

d. malowanie pomieszczenia.

Ściany i sufity należy pomalować farbą spełniającą poniższe parametry:

- kolor – biały;

- odporna na wilgoć;

- odporna na działanie grzybów i pleśni;

- odporna na szorowanie na mokro,

- hydrofobowa – odpycha wodę i płynne zabrudzenia;

Przybliżona powierzchnia malowania wynosi ok. 113 m2.

Rzut pomieszczeń z wymiarami przedstawiono w Załączniku nr 2 do PFU

2) roboty instalacyjne:

a. demontaż istniejącej instalacji c.o. (ok 41 mb rur);

b. instalacja nowego orurowania pod sufitem pomieszczenia.

c. sprawdzenie szczelności poprzez napełnienie instalacji wodą.

Rozmieszczenie istniejącego orurowania instalacji c.o. przedstawiono w Załączniku nr 3 do PFU.

W zakres zadania wchodzi:

– wykonanie dokumentacji projektowej, uwzględniającej wykonanie wszystkich niezbędnych prac i robót budowlanych tj. roboty przygotowawcze, roboty branży sanitarnej (instalacja c.o.),

– pełnienie nadzoru autorskiego w ramach ww. zadania.

– wykonanie robót budowlano-montażowych.

Zadanie podzielono na dwa zakresy:

Zakres 1 - dokumentacja projektowa

1. Dokumentacja techniczna, musi zawierać następujące opracowania:

1) Projekt wykonawczy zgodny z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowalnych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz.U. z 2013 r. poz.1129, t.j. z późn. zm.).

Zakres i stopień dokładności projektu wykonawczego musi być wystarczający
do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego oraz przygotowania oferty przez wykonawcę robót.

2) Przedmiary robót w oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r.
w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2013 r. poz.1129, t.j. z późn. zm.).

3) Kosztorys inwestorski w oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r.
w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U z 2004 r. poz. nr 1389, z późn. zm.)

2. Nakład dokumentacji :

1) Projekt wykonawczy w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej w formacie PDF

2) Przedmiar robót w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej w formacie PDF.

3) Kosztorys inwestorski w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej w formacie PDF

3. Wszystkie opracowania Wykonawca zobowiązany jest wykonać zgodnie z przepisami prawa, w tym aktualnie obowiązującymi przepisami techniczno – budowlanymi i obowiązującymi normami, a także zasadami wiedzy technicznej oraz przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań racjonalizujących koszty budowy i eksploatacji instalacji.

4. Dokumentacje należy przekazać na płycie CD/DVD która winna być zaopatrzona w spis określający szczegółową zawartość (nazwa projektu, nazwa załącznika).

Uzyskanie akceptacji dokumentacji projektowej w zakresie zgodności z programem funkcjonalno-użytkowym podzielone jest na etapy:

a) Uzgodnienie dokumentacji,

b) Przygotowanie odpowiednich dokumentów formalno-prawnych w celu zgłoszenia do właściwego organu nadzoru budowlanego, dotyczącego prowadzenia robót w oparciu o obowiązujące przepisy (jeśli wymagają tego przepisy prawa).

Sprawowanie nadzoru autorskiego, w szczególności Wykonawca będzie odpowiedzialny za:

a) Wykonywanie czynności nadzoru autorskiego określonych w art. 20 ust.1 pkt 4 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 1333, t.j. ze zmianami)

b) Wyjaśnianie wątpliwości dotyczących rozwiązań zawartych w dokumentacji projektowej pojawiających się w toku realizacji inwestycji,

c) Uzupełnianie szczegółów dokumentacji projektowej oraz wyjaśnianie wątpliwości w tym zakresie w toku realizacji inwestycji,

d) Ścisła współpraca ze wszystkimi uczestnikami procesu budowlanego,

e) Udział w komisjach odbiorowych i naradach technicznych na budowie,

f) Wykonywanie czynności związanych ze sprawowaniem nadzoru autorskiego na każde wezwanie Zamawiającego,

g) Bieżące monitorowanie realizowanych robót budowlanych i przybywanie na teren budowy bądź do miejsca wskazanego przez Zamawiającego na każde jego wezwanie, celem rozstrzygnięcia wszelkich, pojawiających się w toku realizacji robót wątpliwości związanych z rozwiązaniami przyjętymi w dokumentacji.

Zakres 2 – roboty budowlane

- wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej i uzgodnionej ww. dokumentacji projektowej:

a) wykonanie robót budowlanych i oznakowania miejsca prac,

b) inwentaryzację powykonawczą, rozliczenie finansowe, potwierdzenie zakończenia odbioru robót,

c) oświadczenia uprawnionego kierownika budowy o wykonaniu zadania zgodnie z przepisami,

d) przekazanie zrealizowanych robót Urzędowi Statystycznemu.

Szczegółowy zakres zamówienia określa Program funkcjonalno-użytkowy z załącznikami.

Uwagi dodatkowe:

1) Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za szkody wyrządzone w trakcie prowadzenia robót (w tym wszystkich dróg zniszczonych przez Wykonawcę w trakcie wykonywania robót). W takim przypadku, Wykonawca zobowiązany jest do naprawienia szkody przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej.

2) Wykonawca uiści stosowne opłaty oraz uzyska na swój koszt wszelkie uzgodnienia i pozwolenia na wywóz nieczystości stałych i płynnych oraz odpadów.

3) Wykonawca będzie odpowiedzialny za dostarczenie energii, wody i innych usług, których może potrzebować do wykonania robót objętych zamówieniem. W przypadku korzystania z dostawy energii, wody i innych usług z istniejących kontrolowanych źródeł, Wykonawca musi zastosować się do warunków przedstawionych mu przez kompetentne władze oraz musi zapłacić za korzystanie z mediów oraz uiścić wszelkie inne wymagane opłaty. Wykonawca, na własne ryzyko i koszt, dostarczy wszelką aparaturę konieczną do korzystania przez niego z tych usług i do pomiaru pobranych ilości.

4) Wykonawca ograniczy swoje działania do terenu objętego inwestycją. Wykonawca podejmie konieczne kroki dla utrzymania sprzętu Wykonawcy oraz personelu Wykonawcy na terenie budowy i tych obszarów dodatkowych, z dala od terenów sąsiednich.

5) W trakcie wykonywania robót Wykonawca będzie utrzymywał teren budowy w stanie wolnym od wszelkich niepotrzebnych przeszkód i będzie składował lub pozbywał się wszelkiego zbędnego sprzętu Wykonawcy i nadwyżek materiałów. Wykonawca będzie usuwał z terenu budowy wszelkie szczątki, odpadki oraz elementy infrastruktury tymczasowej, które nie są już potrzebne.

6) Wykonawca na terenie budowy będzie prowadził gospodarkę odpadami. Każdy odpad musi być zagospodarowany zgodnie z obowiązującym prawem.

7) Roboty objęte są gwarancją wykonawcy i rękojmią za wady zgodnie
z postanowieniami umowy. Okres gwarancji i rękojmi rozpoczyna się od daty wykonania całości zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane, określonej w protokole odbioru końcowego. Okres gwarancji wykonawcy i rękojmi dla niniejszego zadania wynosi nie mniej niż 36 miesięcy. Gwarancja i rękojmia, w przypadku odstąpienia od umowy po zrealizowaniu przez Wykonawcę części robót wynosi nie mniej niż 36 miesięcy.

8) Odbiór końcowy zadania nastąpi po zrealizowaniu całości prac objętych przedmiotem Umowy.

Przedmiot zamówienia:

Lp. Przedmiot zamówienia CPV/Indeks Ilość J.m Miejsce realizacji Termin wykonania Załącznik/Link Uwagi
1. Usługi pomiarowe 71355000-1 1 szt. Czytaj
2. usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 71320000-7 1 szt. Czytaj
3. Nadzór nad projektem i dokumentacją 71248000-8 1 szt. Czytaj
4. Roboty budowlane 45000000-7 1 szt. Czytaj
5. Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45330000-9 1 szt. Czytaj

Kryteria oceny oferty:

Lp. Nazwa kryterium Waga kryterium
1. Cena 100%


Pytania do postępowania "Remont pomieszczeń magazynowych Urzędu Statystycznego w Opolu przy ul. Kołłątaja 14"

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia


Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Waluta: PLN

Wartość poniżej kwoty określonej w PZP: Tak

Wybór oferty: Bez zastosowania aukcji elektronicznej

Termin związania ofertą: 30 dni

Możliwość składania ofert cząstkowych: Nie

Możliwość składania ofert równoważnych: Nie

Możliwość składania ofert wariantowych: Nie

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...